סדנא לרכזות טיפול

לכל המעוניין,

הנדון: רינת גליקו- עבודה עם מסכות

רינת גליקו הנחתה סדנא במסגרת פורום רכזות טיפול במעונות חסות הנוער, המתקיים אחת לחודש. הבחירה בסדנא נבעה בין היתר מהצורך ללמוד ולהיפתח לחוויות ולכלים כחלק מתהליך למידה, צמיחה והתפתחות אישית ומקצועית.

רינת, מצליחה באמצעות הסדנא שלה ליצור מרחבים חדשים בנפש הן במובן האישי והן במובן המקצועי. הסדנא המורכבת מתובנות, מסיפורים מהחיים, הומור והתבוננות על דפוסי חשיבה והתנהגות של המשתתפים, מאפשרת לכל אחד לגעת במקומות פנימיים ובנקודות העיוורון של כל אחד ואחד.

רינת מנחה את הסדנא במקצועיות ונותנת למשתתפים מרחב המאפשר להם להיסחף אחריה ולחולל שינוי בעצמם. בעזרת העבודה עם המסכות היא יוצרת מצבים המאפשרים למשתתפים לגלות בעצמם עולמות מרתקים שטרם נגעו בהם. באורח פלא הדמויות שיוצרת המסכה והדיאלוג המשמעותי הנרקם בחדר מפגיש את המשתתפים עם הדמויות השונות בתוך עצמם ומאפשר להם להגיע לתובנות חדשות לגבי העולם הרגשי וההתנהגותי שלהם. השימוש במסכה מאפשר חופש לבטא, להרגיש ולגעת.

המשחק עם המסכה, יוצר חוויה של הנאה, מעשיר את הדמיון ואת רפרטואר ההתמודדות של המשתתף עם חלקים שונים בעולמו הפנימי ובו זמנית עם העולם המקצועי שלו.

החוויה הזו מושגת, בעיקר בזכות הנחייתה הייחודית של רינת, הנחייה מקצועית, מלווה בהומור ובדיאלוג קסום המתחולל בחדר. רינת משרה על המשתתפים נעימות ומרחב בטוח בו ניתן לחשוף ולגלות ללא הפחד העלול להיווצר במפגשים מסוג זה. היא סוחפת את המשתתפים לצאת עימה ל"ריקוד המסכות" ומגלה איתם שפה חדשה ומעניקה להם חוויה משמעותית ובעלת עוצמה.

ממליצה מאוד על הסדנא לאנשי מקצוע, לחוגי בית הרוצים להעמיק את הקשר שלהם בינם לבין עצמם ולאנשים הרוצים ללמוד על עצמם בדרך שונה, חווייתית ומאתגרת.

 

 

בברכה,

איילת כוכבי סמסליק

מפקחת ארצית על הטיפול

רשות חסות הנוער